Nakliyat Sigortası

Nakliyat Sigortası

NAKLİYAT SİGORTASI

Firmanıza ait herhangi bir yükün taşımacılığı sırasında uğrayabileceği hasar ve kayıpları korumak amaçlı yapabileceğiniz sigorta türüdür. Siz mağdur olmayın diye sigortanızı en iyi teklifle sunuyoruz. Sizi, aracınızı ve taşıyacağınız yükünüzü güvence altına almak için çalışıyoruz. Balans Sigorta aracılığı ile yaptıracağınız nakliyat sigortası ile taşımacılık sırasında yaşanan birçok olumsuz durum karşısında mağduriyet yaşamadan güvenli bir şekilde işinizi tamamlamış olacaksınız.

Nakliye sigortası neden önemlidir?

Değişen hava şartları, yol durumu ve olası aksiliklerden dolayı taşınacak olan yükünüzün cinsi, türü, büyüklüğü, değeri, ağırlığı ne olursa olsun taşımacılık süresince birçok olumsuz durumla karşı karşıya kalıyor. Taşımacılığı yapılan mal veya kıymetin, bir nakil aracıyla (hava yolu, kara yolu, deniz yolu) ile bir yerden başka bir yere taşınması sırasında doğabilecek çeşitli tehlikelere karşı bir prim karşılığında teminat altına alarak öngörülmeyen durumlarla karşılaştığınızda maddi kaybınızı korumuş olursunuz.

Ülkemizde 4 tip Nakliyat Sigortası vardır;

1- Mal Nakliyat Sigortası:

Kara, deniz, hava ve demir yolu ile bir yerden bir yere taşınmakta olan yükün karşılaşabilecekleri tehlikelerden kaynaklanan hasarlara karşı teminat altına alınmasını sağlar.

Mal nakliyat sigortasında kapsam dışı durumlar;

  • Malın olağan akması
  • Fire
  • Yıpranmadan meydana gelen hasarlar
  • Malların kusurlu olması
  • Ambalajının ürünü korumaması
  • Kasti medyana gelen zararlar

Ek teminat ile sigorta edebileceğiniz kısımlar

Savaş, grev, halk hareketleri gibi durumlar ayrıca sigorta edilebilmektedir.

Mal Nakliyat Sigortası Teminatları Nelerdir?

3 Tip Teminat vardır;

  • Geniş Teminat: Bu Teminat ile kasti hareketlerle ürünün bozulması, ambalaj yetersizliği, gizli kusurlar, gecikme gibi durumların dışında taşınacak olan yükünüzün ve eşyanızın tüm risklerini teminat altına alabilirsiniz.
  • Dar Teminat: Taşıma aracının batması, yanması, devrilmesi sonucu taşınan yüke gelebilecek olan hasarı karşılamaktadır.
  • Tam Ziya Teminat: Taşınan malın veya yükün taşıma aracı ile birlikte tüm değerini kaybetmesi sonucu çıkan zararı karşılayan teminat türüdür.

2-Kıymet Nakliyat Sigortası

Balans Sigorta aracılığı ile yaptıracağınız kıymet sigortası sayesinde nakit para, altın, değerli eşyalar ve değerli evraklarınızın bir yerden başka bir yere taşınması sırasında başına gelebilecek her türlü riski teminat altına alabilirsiniz.

3- Tekne Sigortası

Tekne Sigortası teknenizin veya işletmekte olduğunuz teknenin başına gelebilecek tehlikeleri teminat altına almanıza olanak sağlar. Tekne sigortaları yıllık olarak teminat altına alınabildiği gibi sefer başına da tekne sigortası yaptırabilirsiniz. Balans Sigorta aracılığıyla yaptıracağınız bu teminat tüm dünya denizlerinde geçerli uluslararası standartlarda hazırlanmaktadır.

4- Nakliyecilerin Mali Mesuliyet Sigortası

Türkiye sınırları dahilinde taşımacılık yapan nakliyeci firmaların taşıdıkları mala veya ürüne verebilecekleri zararlardan doğan sorumluluklarını belirtilen limitler içerisinde sigortalanmasını sağlayabilirler.

Balans sigorta olarak İstanbul Ataşehir’de bireysel ve kurumsal müşterilerimize doğru teminatlarla sigortalanmaları konusunda destek vermekteyiz. Sizlere sağlık sigortası, konut sigortası, araç sigortası, işyeri sigortası, Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası (BES), Nakliyat Sigortası adı altında kapsamlı sigorta hizmetleri sunmaktayız. Yenilikçi, genç ve uzman personellerimizle sizlere en kaliteli hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz.

Bizlere 7 gün 24 saat 0(216) 548 14 16 no lu telefondan veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Unutmayın! Hayatınız dengede ise; mutluluk her daim sizinle...

Whatsapp Hızlı Teklif Al Hızlı Teklif Al