Konut Sigorta

Konut Sigorta

Balans Sigorta Konut Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası, genel anlamda, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta sistemidir.587 sayılı Zorunlu Deprem sigortasına İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ikinci maddesi hükmü gereğince kapsamda bulunan binalar şunlardır: Tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler,Bu binaların içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler, Doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler.

Yukarıdaki koşullara uyan, kat irtifakı tesis edilmiş binalar, tapuda henüz cins tashihi yapılmamış ve tapu kütüğünde vasfı "arsa vs." olarak görünen binalar, tapu tahsisi henüz yapılmamış kooperatif evleri için de Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılması gerekmektedir. Henüz bağımsız tapusu olmayan meskenlerin sigortası, sigorta ettirenin beyanına dayanarak ve arsa tapusuna ait bilgilerle yapılabilmektedir.

Teminat Kapsamı:Zorunlu Deprem Sigortası ile;·Depremin,·Deprem sonucu yangının,·Deprem sonucu infilakın,·Deprem sonucu yer kaymasının sigortalı binalarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar (temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dahil olmak üzere),DASK tarafından, sigorta bedeline kadar teminat altına alınmaktadır

Konut Sigortası

Evimiz iyisiyle, kötüsüyle birçok anımızın geçtiği, kendi şekillendirip dekore ettiğimiz, sadece bize ve sevdiklerimize ait özel yaşam alanımızdır. işte bu özel yaşam alanınızı ve bununla birlikte sizin için değerli olan pek çok şeyi güvence altına alan, Konut Sigortası, tek poliçeyle, birçok farklı riske karşı güvence sağlayan, geniş kapsamlı ve 'size özel' bir paket sigorta uygulamasıdır. Eviniz oturulamaz hale gelebilir; kiracıysanız; taşınmak zorunda kalabilirsiniz; ev sahibiyseniz; kira gelirinden yoksun kalabilirsiniz; hatta taşınma ve enkaz kaldırma giderlerini de üstlenmeniz gerekebilir. İşte, eviniz ve mal varlığınız için yaptıracağınız Artı Konut Sigortası, sizi bütün bu yüklerden kurtarıyor; mutluluğunuzu ve huzurunuzu güvence altına alıyor.

Balans Sigorta Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Evinizi doğal afetlere, yangın ve hırsızlık gibi beklenmeyen risklere karşı güvence altına alan ve olumsuzluklar durumunda meydana gelen zararları sizin yerinize karşılayan bir sigorta çeşididir. Evlerinin teminat altında olduğunu bilmek ev sahiplerinin kendilerini güven içinde hissetmelerini ve huzurlu bir şekilde yaşamlarına devam etmelerini sağlamaktadır. Yıllık olarak yapılan konut sigortası,

her yıl yenilenebilmektedir. Uzun süre aynı sigorta şirketinden ev sigortası yaptıran için prim ödemelerinde indirim avantajları söz konusu olabilmektedir.

Konut Sigortasında Öne Çıkan Sigorta Şirketi

Uygun fiyatlarla konut sigortanızı yaptırmak isterseniz İstanbul Ataşehir bölgesi ve çevresinde hizmet veren kaliteli, deneyimli ve güvenilir bir sigorta şirketi olan Balans Sigorta'ya başvuruda bulunabilirsiniz. Sağlık, araç, işyeri, nakliyat ve BES-hayat sigortası alanında faaliyet gösteren firma, konut sigortası alanında da Ataşehir ve ilçelerinde tercih edilen bir kuruluş. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde karşılamak ve yenilikçi bir hizmet anlayışı şirketin misyon ve vizyonunun temelini oluşturan hususlardır

Balans sigorta, tek poliçe ile birden fazla riske karşı konutunuzu güvence altına alıyor. Geniş kapsamlı kişiye özel paket sigorta sistemi ile de diğer sigorta acentelerinden farkını ortaya çıkarıyor. Ev sahipleri, İstanbul Ataşehir bölgesinde bulunan konutları için yaptırdıkları konut sigortası poliçeleri ile karşı karşıya kalacakları çeşitli riskler neticesinde kira gelirlerinde mahrum kalma ya da zarar karşılama maliyetlerinden kurtulma fırsatını yakalıyorlar.

Konut Sigortası ile Ev Eşyalarını Güvence Altına Alabilir misiniz?

Sigorta yaptırırken konutların içindeki eşyalar ile birlikte sigorta kapsamına alınması mümkün olmaktadır. Bunun için az bir maliyete daha katlanan ev sahipleri eşyalarını güvence altına almanın mutluluğunu yaşamaktadır. Ev eşyalarının maddi değerlerinin yanında taşıdıkları manevi değerlerinin ev sahipleri için daha önemli olduğu düşünüldüğünde bu sunulan hizmetin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Balans Sigorta Konut Sigortası

Konut Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konut sigortası yaptırırken ilk olarak konutun bulunduğu il, ilçeye göre fiyatların farklılık göstereceği dikkate alınmalıdır. Belirtmek gerekir ki İstanbul Ataşehir bölgesinde ikamet eden ev sahipleri Balans Sigorta sayesinde uygun fiyatlar ile konut sigortası yaptırma şansına sahipler. Konut sigortası ile birlikte zorunlu deprem sigortası yaptırılmasına da dikkat edilmelidir.

Sigortası yaptırılacak konutun bulunduğu kat, yapı tarzı ve binanın ekleri sigorta poliçesinde belirtilmelidir. Konutun inşa bedeli yerine satış bedeli üzerinden sigorta yaptırılması halinde hasar anında avantaj elde etmek bir yana yaptırılan poliçede fazla prim ödenmiş olacaktır. Bu hususa dikkat edilmelidir. Konut poliçesi yaptırırken eşya teminatı da oldukça önemli bir husustur. Eşyaların değeri hesaplanırken evdeki değerli eşyalardan başlanarak her eşya düşünülerek bir bedel tespiti yapılmalıdır. Aksi takdirde yarı yarıya eksik hasar almaya sebep olan durumlar ortaya çıkabilir.

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu deprem sigortası diğer bilinen adı ile DASK, belediye sınırları içerisinde bulunan konutlara ilişkin olarak oluşturulan bir sigorta sistemidir. Herhangi bir deprem anında meydana gelen zararların karşılanmasını içeren yapılması kanuni mevzuat uyarınca zorunlu olan önemli bir sigortadır. Dask'ın amacı bütün konutları deprem riskine karşın güvence altına almaktır. İstanbul Ataşehir bölgesi için DASK sigortası yaptırmak isteyenler Balans Sigorta'ya başvurabilirler.

Konut Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?

Konut sigortası yaptırmak zorunluğu değildir. İsteğe bağlı olan konut sigortasını İstanbul Ataşehir bölgesinde alanında uzman kadrosu ile müşterilerine sunan Balans Sigorta'ya bizzat başvurarak ya da sigorta şirketinin internet sitesi üzerinden yetkili müşteri temsilcileri ile iletişim kurarak kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Firmanın kapsamlı sigorta paketlerinden ve fiyat avantajlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken www.balanssigorta.com sitesini ziyaret etmek.

Whatsapp Hızlı Teklif Al Hızlı Teklif Al