Araç Sigorta

Araç Sigorta

Balans Sigorta Araç Sigortası

Zorunlu Araç Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası Türkiye cumhuriyeti sınırları içerindeki her araç sahibi tarafından herhangi bir hasar durumunda karşı tarafa verilebilecek fiziki veya maddi zarara karşı araç sahibini güvence altına alıp karşı tarafın zararını karşılamak adına Türkiye Cumhuriyetinin zorunlu kılmış olduğu sigorta türüdür .Zorunlu Trafik sigortası yapmamış olan araçların trafiğe çıkışı risk arz ettiğinden dolayı yasaklanmıştır.(Zorunlu trafik sigortası, yapılan aracı değil ,karşı tarafın zararını kapsamaktadır). Ataşehir'deki ofisimiz ile aracınızın için gerekli bütün araç sigorta işlemlerini uzman ekibimiz ile en uygun poliçeyi sizlere sunmaktayız.

Zorunlu Trafik sigortası yapmamam durumunda ne olur?

Süresi sona ermiş veya sigortası olmayan araçlar herhangi bir kontrol sırasında tespit edilirse, aracın tekrar sigorta yapılana kadar trafiğe çıkışı yasaklanır.

Kasko

Kasko zorunlu olmayıp isteğe bağlı yaptırılmaktadır.Mevcut olduğu taktirde, aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu meydana gelebilecek hasarları güvence altına alan bir sigorta çeşididir .Aracınız seyir halinde veya dururken başına gelebilecek ön görülemez riskleri göz önünde bulundurduğumuzda, gerekliliği hiçte hafife alınacak cinsten değildir.Neden kasko yaptırmanız gerektiği ve kaskonun önemi konusunda iletişim formumuzdan bize ulaşarak, bizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Balans Sigorta Araç Sigortası

Araçlarınız Güvende

İnsanlar canlarını ve mallarını güvence altına almak isterler. Bu ihtiyaç nedeniyle çeşitli çözümler üretmeye çalışmışlardır.

En fazla bilinen sigorta türleri araç sigortası ve hayat sigortasıdır. Elbette sadece bunlardan ibaret değildir. Modern yaşam sigorta ürünlerinin de çeşitlenmesini beraberinde getirmiştir.

Sigorta Nedir?

Sigortayı kısaca, risklere karşı kişileri ya da bir şeyi korumak amacıyla oluşturulmuş güvence sistemi olarak tanımlayabiliriz. Sigorta; ödenen prim karşılığında bir kişinin ya da eşyanın olası zararlara karşı, risk gerçekleştiğinde korunmasını amaç edinmiş bir güvence sistemidir.

Bilinen ilk sigorta benzeri işlemin Babil İmparatorluğunda yaklaşık 4000 yıl önce yapıldığı düşünülmektedir. Ancak sigortanın gelişmesinde ticaretin etkili olduğu söylenebilir. Çünkü ilk sigorta poliçesinin İtalya'da 1300’lü yıllarda tacirler arasında yapıldığı bilinmektedir. Türkiye' de ise ilk sigortacılık faaliyetleri 1872 yıllarında yabancı sigorta şirketlerinin temsilcilik açmaları ile başlamıştır.

Bilinen ilk sigorta benzeri işlemin Babil İmparatorluğunda yaklaşık 4000 yıl önce yapıldığı düşünülmektedir. Ancak sigortanın gelişmesinde ticaretin etkili olduğu söylenebilir. Çünkü ilk sigorta poliçesinin İtalya'da 1300’lü yıllarda tacirler arasında yapıldığı bilinmektedir. Türkiye' de ise ilk sigortacılık faaliyetleri 1872 yıllarında yabancı sigorta şirketlerinin temsilcilik açmaları ile başlamıştır.

Günümüzde ise sigorta son derece gelişmiş ve çeşitlenmiştir.

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Sigorta genel olarak iki ana başlık altında ele alınır. Can sigortaları ve mal sigortaları. Hayat sigortaları; belli bir prim karşılığında sigortalının belirtilen süre içinde ve belirtilen durumlarda can kaybı, hastalık, işsizlik, tam ve kalıcı hastalık gibi hallerde hak sahiplerine riskin gerçekleşmesi durumuna tazminat ödemeyi kapsayan sigorta çeşitleridir.

Hayat Dışı Sigorta türleri denilen diğer sigorta çeşitleri ise araç sigortası, deprem sigortası, yangın sigortası, trafik sigortası gibi çok çeşitlidir.

Sigorta Neden Gereklidir?

Kişilerin, canlarını ve mallarını beklenmedik kötü olaylara ve risklere karşı bireysel olarak korumaları her zaman mümkün olamaz. Örneğin; olası bir depremde oluşacak zarara karşı bireylerin tek başına tedbir almaları beklenemez.

İşte sigortanın ortaya çıkış sebebi de budur. Sigortacılık sisteminde, sigortalıların belirli sürelerde ödedikleri sigorta primleri ortak havuzda toplandığından güçlü bir sermaye birikimi oluşmakta ve riskin gerçekleşmesi durumunda hasarlar bu fondan kolaylıkla karşılanabilmektedir.

Bazı sigorta türleri yasal olarak zorunlu hale getirilmiştir. En bilineni araçlar yönünden zorunlu trafik sigortasıdır ya da depreme karşı DASK sigortasıdır.

Balans Sigorta Hakkında

Bizler engin tecrübemiz ile İstanbul Ataşehir Bölgesi ve genel olarak İstanbul' da hizmet veren bir sigorta şirketiyiz.

Dünyanın ve ülkemizin en güçlü sermayeli ve en fazla müşteri odaklı iki sigorta şirketi olan AXA Sigorta ve Ak Sigorta Şirketi'nin yetkili acenteliğini yürütmekteyiz.

Balans sigorta olarak İstanbul Ataşehir şirketimizin merkezi ise de, bizlere 7/24 telefon ve web sayfamız üzerinden ulaşarak teklif alabilir, ürün satın alabilirsiniz.

Balans sigorta olarak Ataşehir bölgesi ile sınırlı olmayıp siz kıymetli müşterilerimize her yerde hizmet vermekten gurur duymaktayız.

Balans Sigorta Hizmetleri

Balans sigorta olarak bireysel ve kurumsal müşterilerimize doğru teminatlarla sigortalanmaları konusunda destekler vererek maksimum seviyede sigortacılık hizmeti sunmaktayız.

Balans Sigorta olarak sizlere sağlık sigortası, konut sigortası, araç sigortası, işyeri sigortası, Bes ve Hayat Sigortası, Nakliyat Sigortası gibi geniş bir sigorta ürünleri yelpazesi ile hizmet sunmaktayız.

Yenilikçi, genç ve uzman personellerimizle sizlere en kaliteli hizmeti ve maksimum faydayı sağlamayı ilke edinmiş 7/24 saat ulaşabilir anlayışla hizmet vermekteyiz.

Balans Sigorta Ve Araç Sigortası Çeşitleri

En yaygın ve bilinen araç sigortasıdır. Araç sigortaları kendi içinde zorunlu olan " Trafik Sigortası " ve zorunlu olmayan isteğe bağlı " Kasko Sigortası " olmak üzere ikiye ayrılır.

Trafik sigortası aracınızın karşı taraf verdiği hasarı karşılarken, kasko sigortası sizin aracınızın yanması, çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu meydana gelebilecek olası hasarları karşılayan bir sigorta türüdür.

Aracınız bizimle tam bir güvence altında olup araç sigortası konusunda tartışmasız en yüksek müşteri memnuniyetini baz alan bir hizmet anlayışına sahip bulunmaktayız ve sizlere bir telefon ya da mail kadar yakınız.

Whatsapp Hızlı Teklif Al Hızlı Teklif Al