Araç Sigorta

Araç Sigorta

Balans Sigorta Araç Sigortası

Zorunlu Araç Trafik Sigortası

Balans Sigorta Farkı

Balans sigorta ile alacağınız diğer sigorta hizmetleri arasında araç sigortası ve kasko hizmetlerinde de ayrıcalıklı fiyatlarımız ve kapsamlı poliçelerimiz sizleri bekliyor. Sektörde fark yaratmak için kurulmuş olan genç, dinamik ve yenilikçi alanında uzman kadromuz ile firmamızdan almış olduğunuz her hizmet size özel olup, kapsamlı araştırmalar sonucunda size en uygun poliçe teklifini ve ayrıcalığını kazandırmak için buradayız. Size ve aracınıza en az sizin kadar önem veriyoruz. Bu sebeple çalışmalarımızı titizlikle yapıyoruz. Zorunlu trafik sigortanızı ve kaskonuzu yaptırmadan önce bilmeniz gereken temel bilgileri soru başlıkları halinde bu sayfada sizlere hazırladık. Riskleri en aza indirmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Firmamız size sadece poliçe değil aklınıza takılan sorularda konu ile ilgili deneyimli kadromuzla çözümde oluşturmak için 7gün 24saat çalışmaktadır. Balans Sigorta ülkemizin en güçlü sermayeli ve en fazla müşteri odaklı iki sigorta şirketi olan AXA Sigorta ve Ak Sigorta Şirketi'nin yetkili acenteliğini yürütmekteyiz.

Zorunlu trafik sigortası trafiğe çıkacak her türlü motorlu aracın yaptırmasının zorunlu olduğu bir sigorta türüdür. Günümüzde pek çok sigorta firmasının hizmetleri arasında bulunan ve içeriklerinde herhangi bir farklılık olmayan Karayolları Trafik Kanunu altında düzenlemesinin yapıldığı zorunlu trafik sigortası ile herhangi bir kaza ya da hasar durumunda karşı tarafta oluşabilecek maddi ve bedensel oluşabilecek zararları üstlenir.

Zorunlu Trafik Sigortamı Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Trafikte bir aracınız var ise düzenli olarak her sene trafik sigortasını yaptırmak zorundasınız.

Zorunlu Trafik Sigortası 1 yıl geçerlidir. Ayrıca araç satışlarında da zorunlu trafik sigortanız sattığınız kişiye devrolmaz. Satılan araçların trafik sigortaları iptal olur kalan gün sayısı primleri satıcının hesabına geri yatar. Aracı alan kişi ise yeniden trafik sigortası yaptırmakla yükümlüdür.

Balans Sigorta Araç Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası İçin Ne Kadar Ödemeliyim?

Balans Sigorta olarak işte tam burada devreye giriyoruz. Aracınızın türü, ticari olup olmadığı bulunduğunuz il… vb şartlara bakarak size en uygun trafik sigortası teklifini sunup dilerseniz ödemelerinizde taksit imkanımızdan da faydalanabileceğiniz bir teklif hazırlıyoruz. Siz mağdur olmayın diye sigortanızın bitimine kısa bir süre kala haber veriyor. Sizi ve aracınızı güvence altına almak için çalışıyoruz.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları Neleri Kapsamaktadır?

Zorunlu trafik sigortası teminatları ve kapsadıkları limitler devlet tarafından belirlenir. Bütün sigorta şirketlerinde bu teminatlar aynıdır ve farklılık gösteremez. Fiyat ve ödeme seçenekleri farklılık gösterebilir.

Trafik Sigortamı Ödemeyi Unutursam ne gibi Riskler ile karşılaşırım?

 • Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmanın para cezası vardır.
 • Poliçe yenilemenizi geciktirseniz %5 gecikme faizi uygulanır.
 • Para cezası kesildikten sonra aracınız bağlanıp trafikten men edilebilir.
 • Kaza durumunda karşı tarafın hasarları cebinizden ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ticari araçların primleri neden Şahıs araçlarından fazladır?

Her araç sınıfı kendi içinde değerlendirilmeye alınıp kaza yapma ve diğer risklere göre değişiklik gösterdiğinden ticari araçların primleri şahıs araçlarına oranla daha da yüksektir.

Trafik sigortam kendi aracımın hasarını karşılar mı?

Trafik sigortalarının temel prensibi karşı taraf olarak nitelendirilen 3. Şahıslarda meydana gelecek olan zararları karşılamakla yükümlüdür. İşte tamda bu noktada Balans Sigorta aracılığı ile alacağınız kasko hizmeti ile kendi aracınızda oluşacak zararı teminat altına alabiliriz.

Trafik Sigortasında Ekstra İndirim Uygulanabilir mi?

1 yıllık sigorta sonunda herhangi bir hasar ile karşılaşmazsanız %10 ile başlayan hasarsızlık indirimleri uygulanır. Bu süreç %5 artarak her poliçe yenilendiğinde devam eder.

BALANS SİGORTA İLE ARACIM GÜVENDE

Balans Sigortanın farkını ve gücünü hissedeceğiniz en önemli bölüm Aracım Güvende; size en uygun teklif ve kaskonuzu en kısa sürede en iyi şekilde tanımlamak için buradayız. Trafik sigortanız ile karşı tarafta oluşabilecek hasarlar karşılandı peki ya şimdi kendi aracım ne olacak? Balans Sigorta olarak en yüksek müşteri memnuniyetine sahip olduğumuz konulardan biride kasko. Aracınızın başına gelebilecek en kötü durumda dahi yanınızdayız.

KASKO

Bizlere en çok sorulan sorulardan biride zorunlu trafik sigortamı yaptırdım, aracıma kasko yaptırmak ta zorunda mıyım? Kasko kişinin kendi isteği doğrultusunda yaptırdığı bir sigorta türüdür. Kişinin aracı ile ilgili doğal afetlerden hırsızlığa kadar, sizi ve aracınızı geniş kapsamlı teminat altına alan sigorta türüdür. Ülkemizde halen karıştırılan ve kaza anında mağduriyet yaşayan müşterilerimizi bilgilendirdiğimiz bir konudur kasko.

Trafik sigortası ile Kasko arasındaki fark nedir?

Trafik sigortası zorunludur ve her sene yenilemek gerekmektedir. Kasko ise kişinin isteğine bağlıdır. Trafik sigortasının sınırları ve limitleri bellidir. Ve bu sınırlamalar devlet tarafından çizilir. Olası bir kaza durumunda size ve aracınıza gelebilecek riskleri güvence altına alabilmek için kasko yaptırmanız Balans Sigorta olarak tavsiyemizdir.

Kasko ile Trafik Sigortasına aynı ücret mi öderim?

Trafik sigortası ve Kasko birbirinden farklı olduğundan kasko fiyatları poliçenin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Balans Sigortada dar kapsamlı kaskodan geniş kapsamlı kaskoya kadar size sunulan teminatlar doğrultusunda en uygun poliçe titizlikle hazırlanarak sunulmaktadır.

Balans Sigorta ile aracınızda oluşabilecek hasarlar için en kapsamlı poliçeyi alabilir. İçiniz rahat bir şekilde kendinizi ve aracınızı güvence altına almış olursunuz. Doğru zaman ve doğru yerde olmanızın mutluluğu bizim için önemli.

Kaskonuzun size avantajlarına kısaca değinirsek;

 • Hırsızlık
 • Doğal Afetler
 • Aracınızın aksesuarları
 • Aracınızın çekilme durumunda oluşan hasarlar
 • Üçüncü kişilerin vermiş olduğu zararlar
 • Aracın çalınması
 • Yangın
 • Yardım hizmeti

Gibi olası konularda aracınızı ve sizi teminat altına almaktadır. Kaskonuz var ise bu gibi olumsuz durumlardan minimum zarar ile çıkmış olursunuz.

Kasko yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Balans sigorta olarak bizimde sizler için dikkat ettiğimiz ve sizi mağdur etmemek için önerdiğimiz bölümler var. Bu kapsamda kasko yaptırırken müşteri temsilcilerimiz sizlere en uygun poliçenin oluşmasında yardım edecektir. Doğru ve en iyi teminatı veren sigorta firmaları ile iş birliği içinde bulunan Balans Sigorta en çok tercih edilen ve size en uygun teklifi hazırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Kasko sürecinde sadece fiyata bağlı tercih yapmak en büyük yanlıştır. Eklenen teminatların size uygunluğu yoksa kaskonuzun da olmasının ya da ucuza kasko yapmanızın bir faydası olmayacaktır. Balans Sigorta müşteri temsilcilerimiz ile paylaşacağınız bilgiler bu doğrultuda çok önemlidir.

Balans sigorta olarak İstanbul Ataşehir de bireysel ve kurumsal müşterilerimize doğru teminatlarla sigortalanmaları konusunda destek vermekteyiz. Sizlere sağlık sigortası, konut sigortası, araç sigortası, işyeri sigortası, Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası (BES), Nakliyat Sigortası adı altında kapsamlı sigorta hizmetleri sunmaktayız. Yenilikçi, genç ve uzman personellerimizle sizlere en kaliteli hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz.

Bizlere 7 gün 24 saat 0(216) 548 14 16 no lu telefondan veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Unutmayın! Hayatınız dengede ise mutluluk her daim sizinle...

Whatsapp Hızlı Teklif Al Hızlı Teklif Al